Filtruj według
Cena
Styl
Rodzaj zegarka
Typ zegarka
Edycja
Data edycji
Kolekcja
Rodzaj mechanizmu
Kształt koperty
Materiał koperty
Średnica koperty
Kolor tarczy
Podświetlenie tarczy
Szerokość paska
Rodzaj paska
Kolor paska
Materiał bransolety
Kolor bransolety
Szkło
Wodoszczelność
Dodatkowe funkcje
więcej... mniej
Antyalergiczny
Gwarancja
Kraj pochodzenia
Producenci
Filtruj
Zegarki BŁONIE

Zegarki BŁONIE

Poznaj polskie zegarki Błonie. Sprawdź pełną ofertę naszego sklepu w kategorii  ✓ zegarki na rękę ➜ zegarki Błonie ⌚ Sprzedajemy oryginalne polskie zegarki męskie, a także polskiej produkcji markowe zegarki damskie na bransolecie lub pasku ✓ Autoryzowany sklep z polskimi zegarkami Błonie.

Wspieraj polskie marki

Kupując polskie produkty, otrzymujesz produkt wysokiej jakości i jednocześnie przyczyniasz się do rozwoju gospodarki.

Zegarek Błonie Petunia Kwarcowy - Zegarki BŁONIE
  • Realizacja w ciągu 2 dni
ref.5905326213330
4973

Zegarek Błonie Zodiak Petunia Kwarcowy

Damski Klasyczny zegarek Kwarcowy na baterię koperta Stalowa 30 mm szkło Mineralne Biała tarcza
Damski zegarek Błonie Zodiak Petunia łączy oryginalny styl lat 60 z nowoczesnym designem. Rezultatem jest modny klasyczny zegarek damski o smukłym profilu i wypukłym szkle, odpowiedni na każdą okazję i do noszenia na co dzień do pracy.Srebrny zegarek damski na skórzanym pasku Błonie Zodiak Rodzaj paska:...
590 zł
Zegarek Błonie Lilia Kwarcowy - Zegarki BŁONIE
  • Realizacja w ciągu 2 dni
ref.5905326213378
4974

Zegarek Błonie Zodiak Lilia Kwarcowy

Damski Klasyczny zegarek Kwarcowy na baterię koperta Stalowa 30 mm szkło Mineralne Biała tarcza
Damski zegarek Błonie Zodiak Lilia łączy oryginalny styl lat 60 z nowoczesnym designem. Rezultatem jest modny klasyczny zegarek damski o smukłym profilu i wypukłym szkle, odpowiedni na każdą okazję i do noszenia na co dzień do pracy.Srebrny zegarek damski na bransolecie mesh Błonie Zodiak Rodzaj paska:...
690 zł
Zegarek Błonie Rumianek Kwarcowy - Zegarki BŁONIE
  • Realizacja w ciągu 2 dni
ref.5905326213392
4975

Zegarek Błonie Zodiak Rumianek Kwarcowy

Damski Klasyczny zegarek Kwarcowy na baterię koperta Stalowa żółte złoto IP 30 mm szkło Mineralne Szampańska tarcza
Damski zegarek Błonie Zodiak Rumianek łączy oryginalny styl lat 60 z nowoczesnym designem. Rezultatem jest modny klasyczny zegarek damski o smukłym profilu i wypukłym szkle, odpowiedni na każdą okazję i do noszenia na co dzień do pracy.Złoty zegarek damski na bransolecie mesh Błonie Zodiak Rodzaj paska:...
690 zł

Zegarki błonie - historia

Historia zegarków Błonie sięga czasów powojennej Polski z lat 50 tych. Pierwsza partia zegarków została wysłana z fabryki Błonie 24 października 1959 roku. Był to model zmontowany z części radzieckich dostarczonych przez Kirowską Fabrykę Zegarków w Moskwie, lecz zegarki Błonie od samego początku planowały jak najszybsze przejście na własną produkcję podzespołów i uniezależnienie się od importu z ZSRR. Nie było to jednak takie proste, gdyż polski zespół składał się z robotników bez doświadczenia w mechanice precyzyjnej. Warto pamiętać, że gmina Błonie to "zielona wieś" o ścisłej strukturze rolniczej.

W 1969 roku Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej, utworzona przez kraje bloku socjalistycznego, podjęła decyzję o likwidacji polskiego przemysłu zegarkowego. Oficjalne powody tej decyzji nie zostały ujawnione.

Zgodnie z ówczesną tradycją, wszystkie dokumenty manufaktury zostały spalone wraz z wywiezieniem maszyn i zacieraniem wszelkich śladów działalności. Zgodnie z ustnymi opowieściami świadków tamtych czasów, jednym z najsilniejszych powodów likwidacji zegarków Błonie był prawdopodobnie ich dynamiczny postęp techniczny i jakościowy, co spowodowało zazdrość Moskwy. W bardzo krótkim czasie Błonie zdołały rywalizować, a nawet prześcignąć podobne fabryki socjalistycznego bloku, między innymi w Niemczech Wschodnich, Czechosłowacji czy Związku Radzieckim. Likwidacja wydaje się być najbardziej logiczną konsekwencją ukrócenia konkurencji stworzonej Moskwie.

Polskie zegarki Błonie

Nadzieje na odrodzenie polskiego zegarmistrzostwa nigdy nie zgasły, ale musiało minąć sporo czasu, aby tak się stało. Ten kultowy czasomierz był produkowany w podwarszawskich Błoniach na radzieckiej licencji w latach 1959-1969. Dziś jest symbolem swoich czasów, podobnie jak Romet i Junak. Niemal 45 lat później dwóch pasjonatów zegarków postanowiło wskrzesić stary symbol narodowy i dokonać czegoś, co wcześniej dla wielu wydawało się niemożliwe. Dwóch młodych Polaków, Michał Dunin i Maciej Maślak, kupiło prawa do niegdyś znanej polskiej marki zegarków, postawili wszystko na jedną kartę, zainwestowali własne oszczędności i trzy lata pracy, aby stworzyć absolutnie od podstaw nowy polski zegarek, inspirowany wyglądem pierwszych zegarków Błonie, produkowanych przed 60-cioma laty w polskiej fabryce. Zadanie okazało się tym trudniejsze, gdyż w Polsce nie ma fachowców specjalizujących się w technologii produkcji zegarków ani maszyn pozwalających na precyzyjną konstrukcję zegarków w większej skali.

Do zespołu zaproszono zegarmistrza z 30-letnią praktyką, którego doświadczenie okazało się nieocenione. W celu zdobycia niezbędnej wiedzy, konieczne było nawiązanie nowych kontaktów z globalnym przemysłem zegarkowym. Nowi właściciele polskiej marki Błonie odwiedzili największe na świecie targi zegarków w Bazylei i Hong Kongu. W ciągu trzech lat pracy nad projektem w Polsce testowano prototypy, wykonywano wydruki 3D i sprawdzano ergonomię zegarka. W tym czasie również młode pokolenie polskich projektantów, takich jak Krzysztof Kossak, stworzyło od podstaw design zegarka. Logotyp marki, inspirowany oryginalnym logo Błonie, został zaprojektowany przez znanego polskiego ilustratora i kaligrafa Adama Romualda Kłodeckiego.

Dla kogo zegarki Błonie?

Dla jakiej grupy docelowej marka Błonie adresuje swoje zegarki? Kim jest przeciętny klient? Błonie to zegarki klasyczne, ale z nowoczesnym zacięciem. Klasyczne są tarcze i stylistyka, ale czuć nowoczesny powiew, który podoba się zarówno młodszym, jak i starszym amatorom zegarków, dlatego w ofercie znajdzie się również zegarek dla seniora. Polskie zegarki Błonie prezentują się świetnie na ręce zarówno osób w wieku dwudziestu paru lat, dla których wyróżnikiem jest mieć polski zegarek, jak i osób pamiętających pierwsze Błonie, mających sentyment do tej marki.