Kategorie bloga
add remove
Archiwum bloga
add remove
Tagi
add remove
orient bambino zegarki orient zegarki na lato zegarki jacques lemans zegarki fuji time zegarki adriatica zegarki daniel klein zegarki orient zegarek do garnituru oryginalny zegarek serwis zegarmistrzowski zegarki kwarcowe zegarki modowe zegarki mechaniczne zegarki orient

Zegarki Vostok Europe Systema Periodicum już w naszym sklepie

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Vostok Europe od chwili założenia w 2004 roku cieszy się niesamowitą popularnością na całym świecie. Chociaż od tego czasu wiele się zmieniło na świecie, nic nie zmieniło się w ich wizji i przepisie na produkcję popularnych i wysokiej jakości zegarków.

Vostok Europe co to za marka zegarków?

Głównym celem zawsze było tworzenie zegarków, które jednym słowem zachwycają. Niezwykłe akcenty w połączeniu z ponadczasowo rozpoznawalnymi elementami sprawiają, że projekty są tak uderzające. Vostok Europe poszedł drogą wyznaczania nowych, ekscytujących trendów, które były i nadal są doceniane przez obecnych i nowych klientów na całym świecie.

Wszystkie zegarki Vostok Europe są składane, sprawdzane pod kątem działania i przygotowywane do wysyłki w ramach pracy ręcznej na terenie Unii Europejskiej. Najważniejszym założeniem dla marki zawsze była produkcja zegarków w siedzibie głównej w Wilnie (Litwa). Tylko w ten sposób można osiągnąć wysoką jakość w całym łańcuchu wartości, a nazwę i logo można z czystym sumieniem umieścić na zegarkach.

Hasło „for going to extremes” dosłownie opisuje, do czego służą zegarki. Aby wyprodukować zegarek na każdą ekstremalną sytuację, trzeba zaprojektować coś więcej niż tylko stalową kopertę z przymocowanym do niej paskiem. Vostok Europe wkłada wiele wysiłku w dopasowanie poszczególnych elementów do siebie, dzięki czemu można nosić zegarki na dużych wysokościach, na ziemi i pod wodą. Wszystko zaczyna się od małych części, takich jak uszczelki lub śrubki, poprzez mechanizmy, koperty i paski/bransoletki.

Przy opracowywaniu nowej linii/projektu nacisk położony jest na znaczące osiągnięcia technologiczne i naukowe Związku Radzieckiego. Jeśli zadajesz sobie pytanie, dlaczego to Związek Radziecki, odpowiedź jest bardzo prosta. Związek Radziecki miał w swojej historii mnóstwo znaczących osiągnięć, które trwale scharakteryzowały świat. Zwłaszcza podczas zimnej wojny i „wyścigu kosmicznego” radzieccy inżynierowie i naukowcy wprowadzili wiele innowacji, podobnie jak to zrobili Amerykanie. Vostok Europe docenia te osiągnięcia, tworząc linie zegarków, które je doceniają. Jedną z ciekawszych tego typu kolekcji jest dostępna w naszym sklepie kolekcja męskich zegarków Vostok Europe Atomic Age, jaka była celebracją ery nuklearnej i znajdowały się w niej między innymi zegarki dedykowane radzieckiemu naukowcowi i nobliście Andriejowi Sacharowowi, który był głównym projektantem radzieckiej broni termojądrowej.

Zegarki męskie Vostok Europe Systema Periodicum

Vostok Europe Systema Periodicum

To jedna z nowszych kolekcji, dużych męskich zegarków Vostok Europe w stylu "Bullhead", która swoją premierę miała w styczniu roku 2024. Każdy zegarek z kolekcji Vostok Europe Sistema Periodicum, przedstawia konkretny pierwiastek chemiczny. Z tyłu każdego modelu znajduje się opis pierwiastka i jego symbol. Mamy Hydrogen, Oxygen, Neon, Boron, Phosphorus, Sulfur. Są to męskie zegarki kwarcowe z chronografem, a producentem ich mechaniznów jest renomowana japońska marka Seiko.

Systema Periodicum to przełomowy konstrukt we współczesnej chemii, cieszący się jednakowym uznaniem w fizyce i różnych dyscyplinach naukowych. Lepiej znany jako układ okresowy pierwiastków, organizuje i porządkuje wszystkie 118 znanych dzisiaj pierwiastków. Ponadto opisuje właściwości nowych, jeszcze nieodkrytych pierwiastków chemicznych, co czyni go jednym z najwybitniejszych osiągnięć w dziedzinie nauki. Z tego systemu czerpie inspirację tytułowa seria firmy Vostok Europe.

Każdy model w kolekcji Systema Periodicum to wyjątkowy hołd złożony konkretnemu pierwiastkowi chemicznemu. Z tyłu koperty znajduje się opis pierwiastka (w języku angielskim), wraz z jego symbolem pierwiastkowym i szczegółami chemicznymi. Na szczególną uwagę zasługuje charakterystyczny design obudowy typu „Bullhead”. Koronkę umieszczono na godzinie 12, obok której znajdują się przyciski chronografu. Takie ustawienie ułatwia obsługę zarówno chronografu, jak i koronki, zmniejszając obciążenie nadgarstka. Dodatkowo dekiel wykazuje techniczne dopracowanie: zamiast typowej płaskiej konstrukcji jest asymetrycznie/lekko zakrzywiony. Zwiększa to komfort noszenia i ułatwia odczyt czasu.

Duże zegarki męskie

Nie tylko techniczne wykonanie, ale także zestawienia kolorów tworzą syntezę podstawowych elementów, które kształtują nasze rozumienie świata fizycznego. Kombinacja kolorów każdego modelu odzwierciedla widok elementu w jego naturalnym środowisku. Na potrzeby tej serii zaprojektowano także paski: oprócz kombinacji kolorów i wzorów przeprojektowano także ich mocowania do kopert. Są wyposażone w teleskopy szybkiego zwalniania i można je wymienić w ciągu kilku sekund, bez użycia narzędzi.

Komentarze
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!