Kategorie bloga
add remove
Archiwum bloga
add remove
Tagi
add remove
orient bambino zegarki orient zegarki na lato zegarki jacques lemans zegarki fuji time zegarki adriatica zegarki daniel klein zegarki orient zegarek do garnituru oryginalny zegarek serwis zegarmistrzowski zegarki kwarcowe zegarki modowe zegarki mechaniczne zegarki orient

Mechanizmy Orient opinie

0 Komentarze
star_rateOcena artykułu 0

Mechanizmy Orient opinie na forum

Zegarki Orient są synonimem trwałości, jakości i ekskluzywności. Mechanizmy Orient mają wielu zadowolonych użytkowników i świetne opinie na forum zegarkowym, oraz przeróżnych grupach dyskusyjnych miłośników zegarków na całym świecie. A warto wiedzieć, że użytkownicy takich for zegarmistrzowskich i grup, to bardzo świadome i obeznane w tematyce osoby i jeśli coś jest kiepskie, to z pewnością to dostrzegą i nie zostawią na takich produktach przysłowiowej "suchej nitki".

Modele Orient posiadające mechanizm automatyczny, bądź kwarcowy trafiają na ręce kobiet i mężczyzn na całym świecie od kilku już dekad, a ich popularność nie słabnie, tak samo jak fakt, że opinie klientów o zegarkach Orient są wciąż pełne pochwał.

Dobry zegarek automatyczny

Jeśli chodzi o zegarki Orient, pierwszą rzeczą, którą należy docenić, jest mechanizm. Jest on tradycyjny i nienaganny pod względem stylu i jakości. Można wybierać spośród mechanizmów ręcznie nakręcanych, automatycznych, kwarcowych i z nawet solarnych. Produkty Orient Watch obejmują kultowe zegarki męskie Orient, z kolekcji takich jak Multi Year Calendar (potocznie nazywany Orient Cesarski), oraz Automatic Bambino i damskie zegarki Orient, takie jak seria Classic. Jeśli szukasz eleganckiego i niezawodnego zegarka w przystępnej cenie, nie szukaj dalej niż szanowana japońska firma Orient.

Precyzja to cecha, do której Orient Watch przywiązuje wielką uwagę. Orient produkuje swoje zegarki mechaniczne w całości we własnym zakresie, co oznacza, że są wyposażone w mechanizm manufakturowy. Wybór zegarka mechanicznego Orient to gwarancja, że otrzymasz dobry zegarek mechaniczny z niezawodnym mechanizmem wykonanym w warsztatach Orient i nie będziesz żałować swojej decyzji ani wydanych pieniędzy.

Mechanizmy Orient opinie na forum
Mechanizmy Orient opinie na forum

Mechanizm Orient f6922

Mechanizm Orient kaliber F6922 jest mechanizmem automatycznym, ręcznym naciągowym i zarazem hakującym. Został zbudowany, aby zastąpić wcześniejsszy mechanizm kaliber 46943, który niezawodnie napędzał zegarki Orient od ponad 40 lat. Jednymi z pierwszych zegarków napędzanych nowym kalibrem były Mako II i Ray II, które zostały wprowadzone na rynek w kwietniu 2016.

Mechanizm manufakturowy F6922 to jeden z najbardziej popularnych i docenianych mechanizmów automatycznych napędzających automatyczne mechaniczne zegarki męskie Orient, a można nawet powiedzieć, że flagowy.

Ten automatyczny, manufakturowy japoński mechanizm kalibru F6922 jest bardzo trwały i precyzyjny, bo zapewnia stabilną, oraz wysoką dokładność. Orient twierdzi, że dokładność mechanizmu kalibru F6922 mieści się w granicach od -15 do +25 sekund dziennie. Jego rezerwa chodu to około 40 godzin i posiada 22 kamienie (rubiny) łozyskujące i datownik na godzinie trzeciej wraz z dniem tygodnia. Jego frekwencja to 21600 bph.

Czy można nakręcać zegarek automatyczny?

Jak wszystkie zegarki automatyczne, tak zegarki z tym mechanizmem F6922 nakręcają się samoistnie podczas noszenia dzięki ruchowi reki. Lecz to nie wszystko, bo posiada on również możliwość ręcznego dokręcania, gdyż koronkę można również obracać, aby nakręcać zegarek automatyczny ręcznie. Nakręcenie koronki 30 razy spowoduje pełne nakręcenie sprężyny i osiągnięcie pełnej rezerwy chodu.

Dodatkowo posiada możliwość hackowania, czyli komplikację, która pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie godziny z dokładnością, co do sekundy. Funkcja ta określana jest także często mianem hack sekunda lub stop sekunda a zegarki z tą funkcją HackWatch.

Czy warto zainwestować w zegarek Orient?

Odpowiadamy - zdecydowanie tak!

Zegarki Orient męskie automatyczne z mechanizmem F6922:

Komentarze
Musisz być zalogowany, aby zostawić komentarz!